2023.09.02.

Ciprus 2023

“Az élet rövid. A futástól kicsit hosszabbnak tűnik.” (Baron Hansen)

Mi is lehet szebb helyszín az első félmaratonomhoz, mint Páfos, ráadásul a 25.th Logicom Cyprus Marathon, ami épp a születésnapomra esett. Ezért aztán nagyon hívott ez az esemény, és az élmény nem maradt el. Szombaton bebarangoltuk szinte az összes történelmi látnivalót és átvettük a rajtcsomagot. Vasárnapkorán keltünk, gyalog mentünk le a tengerpartra, ahonnan 8:30-kor volt a rajt. A pálya nem volt könnyű, sunyi emelkedőkkel volt tele és kb. félúton volt 2 km erős emelkedő is. Az időjárás mondhatni ideális volt, a hely adottságainak megfelelően ilyenkor már 18 fok, viszont a szél igen erős, na és a teljes táv alatt szinte végig szembeszél volt, 17 km volt amikor már fájt itt-ott, de tartottam az iramot. A 19 km-nél vártam a végét, kicsit bele kellett sétálnom, csak éreztem, hogy jó időt futok, mert nem mertem ránézni az órámra. A cél előtt az emelkedő már kifejezetten nem esett jól, ezt gyalog tettem meg, de a célba befutva sikerült a 2:12:59 idővel végezni. Bár nem ez volt a cél, hanem a teljesítmény, ezért nagyon elégedett vagyok, a várakozásomat is felülmúlta ez az időeredmény, mert betegség miatt komolyabb felkészülés nélkül, bízva magamban indultam neki.

Még néhány kép az utazásról, a látványról és a versenyről. A travelrunner.hu csapatával együtt ez a nap már örökké emlékezetes marad. ??‍♀️?❤️